Dne 11. září 2026 se uskuteční 19. ročník odborné konference na téma MORAVSKÉ OBCE A MĚSTA – odpadové hospodářství, která se zaměří na aktuální problémy a výzvy obcí v environmentálním prostředí. Program přinese nejnovější informace k Plánu odpadového hospodářství 2025–2035 a připravovaným legislativním změnám, dále se bude věnovat zpracování odpadů na Moravě a tomu, co čeká obce v příštích letech. Součástí budou také praktické zkušenosti odpadových společností, příklady dobré praxe v předcházení vzniku bioodpadu a přehled dotačních možností pro financování odpadového hospodářství.
Diskuzní témata a přednášky
Účastníci
Zvaní odborní hosté
Program
Nad akcí udělili záštitu

Mgr. Jan Grolich
hejtman Jihomoravského kraje

JUDr. Markéta Vaňková
primátorka města Brna

Mgr. Igor Červený
ministr životního prostředí

Ing. Petr Valdman
ředitel SFŽP




