aktualne

Spojujeme lidi,
kteří mají co říct.

PŘINÁŠÍME INFORMACE TAM,
KDE MAJÍ SMYSL.

PŘIHLASTE VAŠI MATEŘSKOU ŠKOLU DO SOUTĚŽE

banner-NEJskolka-800x200px

Pomůžete jí nejen k zajímavé prezentaci, ale také vyhrát hodnotné ceny.

AKTUÁLNĚ HLEDÁME DO NAŠEHO TÝMU

Hledáme posilu do našeho týmu

Magnus Regio s.r.o., vydavatel Moravského hospodářství a organizátor odborných konferencí, seminářů a společenských akcí, hledá posilu do svého týmu na pozici:

Produkční/marketing manažer

– Chcete pracovat na zajímavých projektech, akcích a konferencích?

– Máte profesionální vystupování?

– Je pro vás loajalita a pracovitost na prvních místech?

– Máte výborné komunikační schopnosti a smysl pro pořádek?

– Jste zodpovědná(ý) ve své práci?

– Umíte pracovat v MS Office a Powerpointu?

 

Chcete-li se dozvědět o hledané pozici více, kontaktujte nás vč. přiloženého CV s aktuelní fotografií na asistentka@magnusregio.cz.

Velikonoce, jaro, vítězství světla nad tmou a poloplné sklenice.

Čas plný klidu a pohody nejen do velikonočních, ale i do všech následujících dní Vám všem přeje tým Magnus Regia.

Dovolte nám podělit se s Vámi o krátké zamyšlení:

… opět se chce zahájit tradičním „Čas letí jako bláznivý“, ale pak si člověk uvědomí, že hodina má stále stejných šedesát minut i každá minuta šedesát vteřin jako před rokem či padesáti lety. Tuto každou vteřinu má stejně dlouhou jak pilot dopravního letadla přistávajícího v bouři, pastevec u stáda ovcí kdesi v horách, manažer v bance, učitelka v mateřské školce pomáhají s oblečením malému žáčkovi, tak i důchodce pomalu jdoucí na ranní nákup. A tak postupně všichni navlékáme na svoji šňůrku života korálky prožitých dnů – některé jsou radostné, barevné a vonící láskou, pohodou a sluncem, některé lehce zašedlé i občas trpce chutnající, některé bychom raději na své šňůrce neviděly, ale patří tam, i ony jsou nedílnou součástí našeho života. Jsou v něm krásné začátky, chvíle zrození nového, svěžího života, které nás stále obklopují a připomínají nám nekonečný zázrak života. Jsou v něm i smutné a hořké okamžiky, kdy odejdou blízcí a my jim najednou toho chceme tolik říct. Ale už nemůžeme.

Máme před sebou svátky oslavující život ve všech jeho podobách. Pro někoho jsou Velikonoce křesťanské svátky z mrtvých vstání Krista, spojené s krásnými tradicemi, pro někoho krásné svátky jara a probouzející se přírody, tak lákající k procházkám, pro jiného jsou to jen volné čtyři dny. Ono je to ale v podstatě úplně jedno – všichni máme před sebou 96 hodin. Je jen na nás, jak a čím je naplníme, komu a čemu tento čas věnujeme.

Naplňme je setkáním se svojí rodinou, dejme si s rodiči nedělní oběd, nebo jen odpolední šálek čaje, opečme si se sourozenci buřta. Se sousedem si můžeme dát sklenku něčeho dobrého jen tak u plotu, květinám na záhonu popřejme dobrý den. Někdo se možná vydá do kostela na bohoslužbu, někdo absolvuje pěší výlet na blízký hrad či zámek, ani výlet na kole za krásami okolí není marný. A že si někdo raději sedne do křesla a vezme do ruky knihu? To je přece ta krása, poezie a vůně života. Jeho pestrost a rozmanitost. Hlavní je naplnit svoji duši mírem a pokojem, srdce láskou a radostí. Ano, počasí bude spíše vánoční, ale to přece není důvod hudrat na vše kolem. Prostě si to příroda tak přeje, má to tak být. Jen to pokorně přijměme a poděkujme za vše, co máme. Budu se opakovat, ale opět slyším slova své maminky (dej ji Pán Bůh lehkou zem): „Raduj se z toho, co máš a nebuď smutný z toho, co nemáš.“ Dodat snad lze jen to, že je to jen na nás samých, zda sklenici plnou do poloviny budeme považovat na poloplnou, nebo za poloprázdnou.

Já připíjím poloplnou sklenicí na život. Na jeho krásu, vůni i poezii. A jak pravili naši předci: „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.“ Je tedy jen na nás zda se na nás bude svět mračit, nebo nám bude milým společníkem.

Dovoluji si všem popřát požehnané Velikonoce. Nechť jsou pro každého naplněny prostým lidským štěstím a radostí, mírem, pokojem i hlubokou pokorou k zázraku života.

S pozdravem a tradičním douškem jarní pohody

Petr Tuček / 2017

Pořádali jsme pro vás v poslední době

BS zdraavotnictvi_23_2_2017

27 FebBS – Reportáž: Celostátní setkání ředitelů nemocnic a zástupců ze sektoru zdravotnictví


Reportáž: Celostátní setkání ředitelů nemocnic a zástupců ze sektoru zdravotnictví   23. ÚNOR 2017   REPORTÁŽ: Zdravotnictví bojuje s počtem sester...Read More
ARA_3984

14 MarBS Bezpečná dopravní infrastruktura JMK 10.3.2017 Brno


Reportáž: Bezpečná dopravní infrastruktura JMK 10. BŘEZEN 2017 Jaká je budoucnost dopravy na jižní Moravě? A jaká je vlastně její současnost?...Read More
K-policie

26 AprCelostátní setkání zástupců městské a obecní policie, 25. dubna 2017


Celostátní setkání zástupců městské a obecní policie 25. dubna 2017 NAŠE AKCE - Konference - III. ročník celostátního setkání zástupců MP...Read More